ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SPORT I CUDITSHEM

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: SPORT I CUDITSHEM   4th February 2009, 7:37 pm

BUZKASHI


Vendi:

Ne Azine Qendrore, kryesisht ne Afganistan dhe ne Kirgizstan.Cfare eshte:

Eshte sporti zyrtar i Afganistanit dhe disa prej vendeve te tjera te Azise Qendrore. Konsiston ne nje numer te pacaktuar njerezish qe vrapojne mbi kuaj duke kerkuar t’i marrin njeri-tjetrit trupin e nje kafshe te ngordhur. Dy skuadrat duhet ta futin trupin e kafshes ne nje kove duke shenuar keshtu nje pike
_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
SPORT I CUDITSHEM
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Kurjozitete-
Kërce tek: