ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI PER 11 PRILLIN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: POEZI PER 11 PRILLIN   25th December 2008, 11:47 pm

Emigrant, Toronto / Prill 2006

Ah të vijë dot dita, e të ulet mali
Prape tek ne të vijë, i gjallë Enver djali
Si në aso kohe, të na mbledhë prapë
Në vathë të na fusë, të na bëjë zap..!

Prapë nga e para, jeten ta fillojme
Me kengë në gojë, në punë të shkojmë
Te fillojme reformat,e pronat t'i mbledhim
Kishat e xhamijat,ne toke t'i hedhim

Jo më me makina, jo më shumë gazeta
Prapë me 'Zën' e Popllit'', me katër - pesë fleta
Një televizor, vetëm një për be
Ku te dali Xhaxhi, të flasi me ngê

Ata që nuk binden, që nuk marrin vesh
Xhaxhi do t'i shtype, do t'i bëjë përshesh
Me një melodi, prapë të këndohet
Kush nuk i pret leshte, do te internohet

Jo me parlament, me 100 partira
Veç ajo e Xhaxhit, që është më e mira
Jo më me mitingje, me te vjedhur vota
Ka Çeçua biçak, e të ikën koka

Jo me piramida, që të hanë lekët
Jo më kaçak rrugesh, që të heqin brekët
Jo zyrtarë hajdutë, jo më tenderime
Ca thaset me lekë, ca xhepat me qime..

Në aksion per grurin, rinia te argetohet
Jo të marre malet, e të na largohet
Jo më prostituta brenda në motele
Ca n'kooperativë, ca t'i çojmë me dele..

Nuk do ketë dogana, s'do ketë doganier
Nuk do ketë hashash te Blloku përzier
Do rriten femijet, e do bëjnë fi- fiuuu
Me te vetmen loder, bilbil harixhiu..

Të bëhet prape Blloku, si e kishim lënë
Me policë të ruhet, me ushtarë dhe qenë
Xhaxhi ne Drilon, të hajë qafa pate
Ne në plazh të sigurt, pak djathe me domate

Eh,ti pate fat, vdiqe me pushtet
Të qamë të gjithë, si e deshe vetë
Ç'erdhën prapa teje duan vetëm lekë
Edhe dhi pa tru, edhe bisht përpjetë

Fatosi ik-erdhi, erdhi-iku prapë
Pi raki e verë, e gjithë vitin tapë
Berisha ik-erdhi, tha do bëjë hatanë
Po vjedh si derrkuc, po çudit dynjanë

Fli o Komandant, e rri pa merak
Iku ajo kohë, ti nuk kthehesh prapë
Ata që le pas, na kanë zhyt në hi
Ishalla nuk rrojnë, aq sa rrojte ti

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
xhentil3
I keq
I keq
avatar

Male Numri i postimeve : 733
Location : I_KEQ
Humor : bziiiiit bziiiiiit
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI PER 11 PRILLIN   15th August 2009, 7:19 pm

QENKE KOMUNISTE se di ZJARRT MISTERE...MGJTH E BUKUR POEZIA JOTE... respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI PER 11 PRILLIN   24th August 2009, 7:41 am

ku e di ti qe autori esht misterja ? ???

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.forum777.com
xhentil3
I keq
I keq
avatar

Male Numri i postimeve : 733
Location : I_KEQ
Humor : bziiiiit bziiiiiit
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI PER 11 PRILLIN   25th August 2009, 4:04 pm

misterja duket qe eshte vetem nqs ka be copy paste do denohet... dajak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
elda otr
VizitorMesazhTitulli: jam elda baci nga fush kruja dhe kete kenge e kam krijuar vete shpresoj tju pelqej    17th March 2011, 5:50 pm

jete e veshtir per mua
jete e veshtir per mua,
te dua te dua por nuk mund ta them
ti nuk me do prandaj nuk mundem
nuk e di nese mundem
te te harroj dhe te vazhdoj
te jetoj normalitetin
nuk te njoh vetem te kam pare
ne nuk kemi folur ball-perballe


tipin sja di as nuk ma di
sje tipi im sje tipi im


REFRENI
ME ZEMER TE DUA
ME SHPIRT TE URREJ
TE KAM XHAN STE KAM XHAN
TE DUA TE DUA SE DI NESE JE PER MUA
nga mendja ste heq dot
sa here kaloj nga shtepia jote shikoj
hedh nje veshtrim se ndoshta te shikoj
dua te shkoj shume larg
dhe te bertas fort se te dua ty
dhe vetem tyyyyyyyyyy jejejejejje


REFRENI
ME ZEMER TE DUA
ME SHPIRT TE URREJ
TE KAM XHAN STE AKM XHAN
TE DUA STE DUA SE DI NESE JE PER MUAME ZEMER TE DUA
ME SHPIRT TE URREJ
KJO PUNA JONE VALL SI DI VEJJJJJJ
REFRENI
4X..............................
...............................
................

PSHENDES TE GJITH KLASEN TIME TE 7B I THEM QE E DUA SHUME PERSHENDES EDHE ANI THACIN DHE MAKSIN.... PERSHENDES TE GJITH INTERISTAT OTR RREPISTAT SHOQERIN TIME ELONEN QE ESHTE SHOQJA IME ME E NGUSHTE XHENIN QE E DUA SHUME LEDIANEN QE GJITHASHTU E DUA SHUME ME NJE FJAL JU PERSHENDES TE GJITHCE
respekt kiss puf JU PUTH QE TE GJITHVE NGA ELDA BACI NGA FUSHE KRUJA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda ort interiste rrepiste ....   17th March 2011, 6:19 pm

ejjjjj me falni qe shkruajta nje kenge dashurie kur kete poerzi qenkan per 11 prillin ejjjj dhe dicka a ka nai ni fush krujs ktu re qe me njeh mu se di opala jam ktu une ahhaahaha biirr hajd gezuar te rroj shqiperia dhe fush kruja hahahhaha albania albania albania
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda ort interiste rrepiste ....   18th March 2011, 4:43 pm

se di se di se di se di se di se di se di ku jeni re ku jeni se keni fumb fare mo opala opala opala jam ktu une qaj studente a keni mesuar nai cik respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekte te gjithve ??? ??? ??? mezor ju dua shume pershendes 7b klasa ime klasa gangsterrave lal jemi thjesht te papare ahhaahahahhahahahh kemi dicka si klase kercejm shume per_qef per_qef per_qef per_qef per_qef per_qef per_qef per_qef per_qef by by by
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda otr interisjtja   3rd April 2011, 1:42 pm

ha mo pse muk komentoni asnjeri[i] se di
Mbrapsht në krye Shko poshtë
andi
VizitorMesazhTitulli: elda   3rd April 2011, 7:31 pm

se u merzite qepar komento komento,shum e bukur poezia,si ty.........................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
andi
VizitorMesazhTitulli: elda   3rd April 2011, 7:36 pm

te thash se jam i trash ,tashi e gjeta,si te komentoja........
kam gjith diten qe mendoj per ty.o rrepiste vogel.......
bukuroshe....bukuroshe........bukuroshe......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda otr interisjtja   17th April 2011, 3:25 pm

uaaauuuu flm edhe shyqyr qe e gjete mo se na plase hahhahhaahahahhahaha ??? respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda
VizitorMesazhTitulli: Re: POEZI PER 11 PRILLIN   17th April 2011, 7:20 pm

per goca si ti gjej dhe ndoje planet te pa zbuluar akoma.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
andi
VizitorMesazhTitulli: Re: POEZI PER 11 PRILLIN   17th April 2011, 7:22 pm

...........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda otr interisjtja   18th April 2011, 6:15 pm

hahhhahha leje mos e pyt mo ti nuk me njef i here nga e di ti si jam aaa ???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
andi
VizitorMesazhTitulli: Re: POEZI PER 11 PRILLIN   18th April 2011, 8:29 pm

nje femer ska rensi nese e nje personalisht,mund ta njohesh dhe ne komunikim.por ti kuptohesh qe je goc fantastike
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda otr interisjtja   21st April 2011, 7:17 pm

hhahahhahh leje mos e pyt .....mire pra ok flm [code]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI PER 11 PRILLIN   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
POEZI PER 11 PRILLIN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Chit -Chat :: Humor-
Kërce tek: