ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHPIKJA ME E FUNDIT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: SHPIKJA ME E FUNDIT   4th December 2008, 6:51 am

Nje lidhje interneti pa fije ne gjendje te trasmetoje deri ne 300 kilometra, pa perforcues te ndermjetem. Eshte rekordi boteror i Universitetit Politeknik te Torinos nen vezhgimin e profesor Daniele Trinchero, qe ka krijuar nje sistem wireless shume te fuqishem duke perdorur kompjutera te vjeter 386 dhe Linux. Rezultatet kane qene te shkelqyera, kane lene mbrapa jo vetem sistemin WiFi me nje rreze 220 metra por edhe me te riun WiMax qe arrin deri ne 40 Km. Rezultatet e marra nga kjo shpikje ndryshojne krejtesisht nga ato te vendosura me pare, kane qene shume me te larta edhe ne trasferimin e te dhenave.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
SHPIKJA ME E FUNDIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Kurjozitete-
Kërce tek: