ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vidhet nga Grekja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Vidhet nga Grekja   29th November 2008, 4:09 am

U be shume vite qe kengetaret tane marrin nje kenge greke, i fusim nje tekst Shqip dhe shesim albume pa piken e shqetesimit per te drejten e autorit. Me ne fund, erdhi dita e shumepritur qe greket te kopjojne nga ne. "VIktima" eshte Bleona Qerreti ndersa artistja ne fjale eshte Christina Koletsa. Ajo mbeshtetet nga nje shtepi diskografike shume prestigjoze, "Haven Music Records". Videoklipi i saj ,"6h Aisthisi" eshte trensmetuar dhe vazhdon te trasmetohet ne kanalin Mad TV, i cili eshte edhe kanali me i madh muzikore ne Greqi. Kenga e Bleones eshte kompozuar nga Flori Mumajesi, i cili ka thene per saitin Albaniac se kenga eshte marre pa leje dhe se ka nisur procedurat legale kundrejte kengetares, kompozitoreve te kenges dhe shtepis diskografike. Por duket se kenga "E le le lejme" e Bleones nuk do te behet hit vetem ne Greqi. Sardat Ortac ka blere te drejtat e kenges te kenduar ate ne Turqisht. Kjo nuk eshte hera e pare qe ai kthen ne Turqisht kengen e Mumajesit. Ata kane bashkepunuar kur Ortac kendoi versionin turk te "Zemren Ndeze" te Johanes.


_________________


Edituar për herë të fundit nga Stica në 1st December 2008, 3:28 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Vidhet nga Grekja   1st December 2008, 3:26 pm


_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vlonjatja

avatar

Female Numri i postimeve : 857
Humor : ♥♥♥
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: Vidhet nga Grekja   1st December 2008, 3:31 pm

tashiiiiii mos na e shaj greket se i kemi kushurinje
xhaxhallaret motra gjynaf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Vidhet nga Grekja   1st December 2008, 3:32 pm

un spo shaj njeri

ja ku i ke faktet e zeza mbi te bardh(ca kenge gjeten me vjedh mi aman qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vlonjatja

avatar

Female Numri i postimeve : 857
Humor : ♥♥♥
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: Vidhet nga Grekja   1st December 2008, 3:35 pm

qesh me te madhe po lene se i ka pelqy te shkretes gjynaf
do ishte bukur te merte nje nga kenget e gaxhinjve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Vidhet nga Grekja   1st December 2008, 3:35 pm

ti degjoje njeher mir bleonen se ben vaki dhe te pelqen :hehe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vlonjatja

avatar

Female Numri i postimeve : 857
Humor : ♥♥♥
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: Vidhet nga Grekja   1st December 2008, 3:36 pm

e kam degju :cocoment:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vidhet nga Grekja   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vidhet nga Grekja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Art dhe kultur :: Vip-
Kërce tek: