ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Je shqiptar kur...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Je shqiptar kur...   11th October 2008, 11:15 pm

1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh. qesh me te madhe


2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti". akullore


3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar. albania

4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve.

5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone,
"Dy dele". gjynaf vallezim


6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje. biirr


7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec,
e jane vetem
15


8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.


9. Ke tre pale kepuce te zeza.


10. Ke me shume alkohool ne dollapin e shtepise sesa
ka bari I
lagjes.


11. Je 30 vjaec dhe ta rregullon krevatin mamaja.


12. Gjithe kingat/kinget e qytetit jane kusherinjte
e
tu.cugini/cugine.


13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise
opozitare me
bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga 'robt e
shpise'.


14. Prindrit e tu kane vajtur me pushime vetem
njhere gjate jetes
se
tyre dhe kjo ne shqiperi.


15. Ke te pakten nje te afrem me te cilin familja
jote nuk flet.


16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me
shqiptaret.


17. Prindrit e tu hedhin nje komb raki esell.


18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e forte se
rakia.


19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion
kunder teje dhe
vendit tend.


20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim.


21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20vjec je
nje beqare e
stazhionuar.


22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e
filxhanit te
kafese.


23. Cdo ditelindje tenden prindrit e tu te
fotografojne ndersa
pret
torten me nje thike te madhe.


24. Rakia kuron cdo emundje dhe perdoret dhe per
masazh.


25. Ke unaza me te medha se ato te
mamase/gruas/motres.


26. Miqte e tet eti te japin raki qe
gjashtemebedhjete vec.


27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme
frutaperimesh,
ku ka
aq shume domate/qepe/speca sa per ti shuar urine
gjithe lagjes.

28. Frigoriferi eshte aq polt me m ish e salcice sa
te mund te
perballohen 10 vjet zi buke.


29. Mamaja jote thote qe nuk merret me thashetheme
mbi miqe por e
di
shume mire qe e ben.


30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide
te ndryshme
politike.


31. Merr 4 ne histori dhe di permendesh filmin
Skenderbeu


32. Gjyshja jote thote qe te pjerdhurit ben mire per
shendetin.


33. Non riesci a immaginare una canzone senza un
assolo di
piffero.


34. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga
shtepia.


35. Mamaja jote nuk hedh asnjehere ne plehra ate qe
mbetet nga
dreka,
por e ha ne darke e ne mengjesin e dites tjeter.


36. Mjeku I vetem qe viziton prinderit e tu eshte
patologu I
morgut.


37. Te afremit e tu ju qelbet fryma ere hudher dhe
kembengulin qe
hudhra vret mikrobet

38. Dhe nje muaj pas vitit te ri vazhdoni te hani
bakllavane e
pergatitur nga tezja jote, qe duket sikur nuk mbaron
kurre.

39. Ke
patjeter nje xhup lekure.


40. Gjyshja jote te ndkej per te te dhene arra me
mjalte cdo here
qe
ka marre te ftohte.


41. Dhe nqs je e shendoshe vesh rroba qe te rrine
puthitur.


42. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin
dhembet.


43. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit
per te mbyllur
cdo
ballkon te shtepise me verande.


44. Ke gjithmone modelin e fundit te cleularit, qe
del ne treg,
nganjehere dhe ate qe akoma nuk ka dale.


45. Nuk arrin ta bindesh nene tende se tenxheret me
veshe jane me
te
mira se ato pa veshe.


46. Mund te rrish tre ore me nje kafe ne bar.


47. Prindrit te tu kur flasin ne telefone me te
afermit jashte
shtetit bertasin qe te degjohen.


48. Je I bindur qe te gjithe personazhet e famshem
te historise e
ne
bote jane me origjine shqiptare.


49. Je I papune por ke nje benz per te levizur.


50. Nuk I ke pare me floket e gjyshes qe kur ka
vdekur gjyshi.


51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thote qe je
I dobet.


52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne
shqiperi u thuaj
te
gjitheve qe je nje biznesmen I suksesshem.


53. Kur gjyshi yt rrufiste cajin, shtepia dridhej.


54. Nuk e ben kurre sot nje pune qe mund te behet
neser.


55. I konsideron taksat si nje shtypje te tmerrshme
te shtetit
ndaj
qytetarit.


56. Blen nje makine te re ne momentin qe vendos te
kthehesh per te
jetuar ne shqiperi.


57. Je 30vjec dhe rrobat ti lan mamaja.


58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur ke
qene 12 vjec.


59. Mamaja jote te flet nqs nuk vesh kanatjeren.


60. Te kane mesuar qe jo vetem te duash te afermit e
tu, por dhe
kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.


61. I therret te gjithe politikanet e botes me emer.


62. Nuk je kurre I vendosur nese eshte me mire te
jetosh jashte
apo te
kthehesh ne shqiperi.


63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre
dite
parruajtur, ju
vjen fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge
kur te puthin.


64. Ora jote eshte me e rendesishme se lumturia
jote.


65. Je I varfer jashte por duhet ti besh te gjithe
te besojne se
je I
pasur kur kthehesh ne Shqiperi.


66. Miqte e prinderve te tu nuk I bien asnjehere
drejt kur duan te
te
thone qe je shendoshur, apo I ke prere floket me nje
model jo te
hijshem.


67. Transferohesh te jetosh me prindrit per te qene
me afer, dhe
perfundon duke u zene per nje ceshtej fare pa
rendesi.


68. mban ne shtepi te fshehur nje arme zjarri.


69. Nqs Kina do te pushtone boten do te beheshe pa
medyshje
budist.


70. Ke me respekt per te fortin e lagjes sesa per
presidentin e
republikes.


71. Kembengul qe celulari yt eshte me I mire ne
bote.


72. Mamaja jote ngjit te frigoriferi cdo lloj
figurine per femije.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.forum777.com
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Je shqiptar kur...   12th October 2008, 1:06 am

qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe
shum e vertet albania

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Je shqiptar kur...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Chit -Chat :: Humor-
Kërce tek: