ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MALL PER VENDLINDJEN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: MALL PER VENDLINDJEN   5th October 2008, 7:02 pm

POEZI PER MERGIMIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: MALL PER VENDLINDJEN   5th October 2008, 7:06 pm

MERGIMI

LARG VENDLINDJES I PA SHPI,
I PA SHPRES DHE PA SHOQERI
ECI RRUGEVE SI I HUMBUR
ZEMER HYER, JO I LUMTUR

ME DJEG MALLI PER VENDLINDJEN
ME DJEG MALLI PER NENEN TIME
QE E LASH ME DUAR NE GJI
DUKE I RRJEDH LOTI, SI FEMIJE

FJALA A FUNDIT "RRUGA E MBARE"
MOS ME HARRO, TE KAM DJALE
TE KAM DJALE, E ME KE NENE
TE QOFTE HALLALL GJIRIN QE T'KAM DHEN

TE QOFT HALLALL O BIRI IM
TY T'KA NENA TE VETMIN TRIM
ME PERQAFO DHE NJEHERE
MBETA VETEM DHE E MJERE

NE ATE CAST U LARGOVA
NE VEND TE HUMBUR UNE MBAROVA
I PANJOHUR PER CDO NJERI
I PA JETE, PA ARDHMERI

ULEM NE SOFER PER TE NGRENE
ME MERR MALLI PER TE THIRR NENE
PIKON LOTI PA U NDAL
NUK HARROJ, ME KE DJALE

S'HAHET BUKA, S'KALON DITA
KUR TE LASH NUK E DITA
AH SA SHUME U MERZITA
U MERZITA PER TE PARE
NUK HARROJ TE KAM NENE

KALOJNE MUAJ, KALOJNE VITE
NENA IME SI ME PRITE
DHASHTE ALLAHU TE GJEJ GJALLE
E TE SHUAJ KETE MALL
TE TAKOJ DHE NEJHERE
TE PERQAFOJ SI ATEHERE

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: MALL PER VENDLINDJEN   5th October 2008, 7:10 pm

KURBETI

KURBETI, KY FAT I ZI
SHQIPTARIT I VJEN NE SHPI
NGA GJIRI NENES RREMBEN NJE DJALE
BABAIT IT HOTE NJE FJALE

"BURRE I URTE, TI O PLAK
MBULO KOKEN ME JATAK
QAJ TI QAJ, VETEM RENKO
DJALIN TEND MOS E KERKO"

HIPUR MBI NJE KALE
KURBETI DHE NEJ DJALE
NATE E DITE UDHETUAN
NGA SHTEPIA U LARGUAN
NEN' E BAB' I HARRUAN

U RRIT DJALI U BE BURRE
NE SHTEPI S'U KTHYE KURRE
QANTE NENA PER NEJ FJALE
LUSTE KRISHTIN PER T'VETMIN DJAL

"ZOT I MADH, A ME DEGJON?
BIRIN TIM A E SHIKON?
NGA KURBETI PSE SE SHPETON?
BEJA ENDRRAT SHKRUMB E HI
Q ETE KTHEHET SHTEPI"

KUR TE HAJE ME LUGE TE ARTE
KUJTOI BUKEN E THATE
KUJTOI DITET E FEMIJERISE
KUJTOI DEREN E SHTEPISE
HAPI SYTE, ZGJOJE NGA GJUMI
MOS E LER NE SKLLAVERI
FALI NEJ GRUSHT ME DHE
NGA E BUKURA SHQIPERI

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: MALL PER VENDLINDJEN   5th October 2008, 7:12 pm

EMIGRIMI

NA MORI DHE NE TURMA QE U NIS
DHE IKEM PAK FSHEHUR NGA JU
SE NDOSHTA TI NENE DO EM QORTOJE
OSE ME LOTE DO ME MBAJE TE RRIJA KETU

DHE IKA O NENE PA BEKIMIN TEND
PA ME THENE TI RRUGA E MBARE
TE LASHE ATY ME PLAGE NE ZEMER
TE LASHE TE BRENGOSUR, TE LASHE DUKE QARE

DHE TY O BABA,
QE GJITHMONE I DASHUR KE QENE
TA COPTOVA ZEMREN
DHE DHEMBJET TI SHTOVA

JU LUTEM O PRINDER ME FALNI
ME PRISNI SE NEJ DITE DO VIJ
DO QAJME SE BASHKU, DO MBYTEMI NE VAJ
DHE PASTAJ ME SDI IKI, ME JU DO RRIJ

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: MALL PER VENDLINDJEN   5th October 2008, 7:18 pm

TRE NETE

NE MERGIM PESE VJET KALUAR
BERA CDO GJE PER TE HARRUAR
POR SHPIRIT NUK DONTE TE DEGJONTE
DHE VEC ME ENDRRA ME TORTURONTE

NATEN E PARE NE VJOSE U ZGJOVA
TE GJITHE SHOKET I TAKOVA
KEMBET MBI ZALL I PERVELOVA
CIPAT E LEKURES I NDERROVA

NATENE DYTE DHEMBELIN E NGJITA
DHE KUR ZEMREN JA ARRITA
NEN HIJEN E RRAPIT UNE PUSHOVA
ME UJE BURIMI ETJEN E SHTOVA
ME BILBILAT NJE KENGE KENDOVA
ME BUKE E DJATHE SHPIRITN GEZOVA

NATEN E TRETE NE SHKOLLE U ZGJOVA
PERPARA KLASES NE OREN E LEXIMIT
DUKE RECITUAR VJERSHEN E NAIMIT
TE GJITHE MUA EM VESHTRONIN
PRISNIN QE TE GABOJA
GJUHEN E NENES TA HARROJA
POR VJERSHEN E MBARVOA
DHE NAIMIN E NDEROVA
NE BANGEN TIME SHPEJT U KTHEVA
LIBRIN E LEXIMIT NE GJOKS MBERTHEVA
KUR MBI BANGE INICJALET PASHE
ENDRREN PERGJYSME E LASHE
HAPA SYTE, SHPIRTIN ZHGENJEVA
MERGIMIN E URREVA

KUR DO SHEROHET SHQIPONJA E ZEZE?
NGA FOLEJA TE DALE
NE GJITEH BOTEN TE FLUTUROJ
SHQIPTARET NE KRAHE TI MARRE
NE GJOKSET E NENAVE TI LESHOJE
DHE PLAGET TI SHEROJE.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: MALL PER VENDLINDJEN   5th October 2008, 7:20 pm

VENDLINDJE

ERDHI DITA PER TU LARGUAR
U NGRITA DUKE RENKUAR
DOLI DIELLI ME BEKOI
FILLOI VJOSA GET QANTE ME LOT

PO KU VETE KOT ME KOT?
MOS HARROVE KU KE QARE?
KU KE QESHUR, KU JE LARE?
KE PIRE UJE NGA DUART E MIA
KAM PIRE GJAK NGA PLAGET E TUA
ME VALE TE KAM PERKEDHELUR
FLOKET TI KAM PERDREDHUR
ME ZALL E RERE TE KAM GEZUAR
KOKE E KEMBE TE KAM PASTRUAR
ME GROPA TE KAM FRIKESUAR
ME SHKEMBINJ TE KAM QORTUAR
ZIPAT E LEKURES ME KE DHURUAR
DHE UNE VETEM TE KAM DASHURUAR

BGRITI SUPET DHE DHEMBELI
DEGJOI VJOSEN DHE MORI FLAKE
SHKRIU BOREN, NGRITI KOKEN
ME GODITI ME NJE SHUPLAKE

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MALL PER VENDLINDJEN   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MALL PER VENDLINDJEN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Ndjenja ,dashuria,erotika :: Dashuria-
Kërce tek: