ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tekste kengesh shqiptare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Tekste kengesh shqiptare   4th October 2008, 6:52 pm

Elvana Gjata Ku Jeton Dashuria

Zonje e dashur, sot jam plakur e as, as 25 ende si kam
Zonje e huaj, gjuaj para jush krenarin këta lot me rrin dua t'merr merzin kam frik kur e tijna s'jam

REF..
Ku jeton dashuria ime, dashuria e jetes sime
Ku jeton, ku jetooooon
Si kemishen e tij te vjeter ai me zhveshi me vajzen tjeter
tani jeton

Fati krisur, dukem e krisuur por dua pran derës së tij të shtrihem taniii
Le t'më shohin Le t'më njohin, nga turpi i zi nuk vdes njerii dua të jem pran tij

REF..
Ku jeton dashuria ime, dashuria e jetës sime
Ku jeton, ku jetooooon, ku je soooooot
Si kemishën e tij të vjetër ai me zhveshi me vajzën tjetër
tani jeton

Zonje e dashur, dua t'jem e matur, por buza me dridhet se kam të leht hera e par kerkoj, kerkoj rrugen e shpreses, numrin e baneses je ti shpetimtarja ime sooooot , shpetimtarja ime sooot me duhet ta takoj

REF..
Ku jeton dashuria ime, dashuria e jetës sime
Ku jeton, ku jetooooon
Si kemisheën e tij të vjetër ai më zhveshi me vajzën tjetër
tani jeton


Edituar për herë të fundit nga Stica në 4th October 2008, 6:56 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th October 2008, 6:53 pm

Stine - Mos më thuaj jo

Yeah, dont stop baby, dont stop (dont stop)
S.T.I.N.E, cmon ma, cmon ma
mos më thuaj jo

Mos më thuaj jo, oh baby

Një moment pa sigurie
ti vendose mos te me shije
e tani rri vetëm unë
pse te dua shumë
situaten e ndryshove
ti jo me mua nuk me meritove
tani unë rri pa gjume
çdo moment e komplikon me shumë

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
e përjetoj e përjetoj
ngado qe shkoj, e përjetoj

Çdo moment qe me ty e kaloj

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
imagjinoj, imagjinoj
ngado qe shkoj, imagjinoj

Një jetë te re me ty te filloj

(refreni)
Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më kundershto, baby
botën time ti kuptoje
(3x)
Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më kundershto,
zemren tënde ti degjoje

Nga dëshira për te vazhduar
unë pas teje i verbuar
jo se kam te lehtë
edhe pse me ty jam unë i sinqertë
një moment emocionohem
por shumë momente për ty mendohem
unë nuk jam cilido
prandaj te lutem mos më thuaj jo

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
e përjetoj e përjetoj
ngado qe shkoj, e përjetoj

Çdo moment qe me ty e kaloj

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
imagjinoj, imagjinoj
ngado qe shkoj, imagjinoj

Një jetë te re me ty te filloj

(refreni)
Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më kundershto, mos më kundershto
Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më kundershto,
Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më kundershto, mos më thuaj jo

Dont stop baby dont stop
S.T.I.N.E cmon, cmon

Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më kundershto, mos më kundershto
baby, baby
Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më kundershto, mos më kundershto

(2x)
Mos më thuaj jo, mos më thuaj jo
mos më thuaj jo, mos më kundershto (mos më kundershto)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th October 2008, 6:59 pm

Kthehu-Blero

O baby unë e ndjej mungesen tënde shumë
as gjë nuk dua tjetër veç një here te perqafoje,
te lutem mos ik ti mos më lere ne vetmi.
Prane meje ti qëndro se as kush si unë nuk te do,
edhe pse nuk te kam ty pranë
gjithmon për ty mendoje
baby pa ty smund te vazhdoje
tjetrën smund te dashuroje


Kthehu ti
vetëm edhe një here ti,
te lutem mos më lere ne vetemi
o baby kthehu ti pran meje tash.

Tash kur unë e kujtoje atë dashuri me ty
unë duhet te kthehem prap e di se kam bërë një gabim
pa ty nuk mund te jetoje
pa ty nuk mund te vazhdoje
ne vetmi jam unë tash
e dashur te lutem kthehu prap
edhe pse nuk te kam ty pranë
gjithmon për ty mendoje
baby pa ty smund te vazhdoje
tjetrën smund te dashuroje.

Kthehu ti
vetëm edhe një here ti,
te lutem mos më lere ne vetemi
o baby kthehu ti pran meje tash.


Edhe pse tash je vete
e di se s'je e lirë
se edhe po të kerkosh për jetë
s'mund te gjesh me mirë
e unë e di se pa mua ti s'e di të jetosh
s'e di të mendosh
s'ke ku të shkosh do ta kuptosh
behesh histerike ne raste panike
e ke arritur pikën kritikë mike
nëse do qe me mua të jesh
kthehu sot se nesër nuk do të me gjesh.

Kthehu ti
vetëm edhe një here ti,
te lutem mos më lere ne vetemi
o baby kthehu ti pran meje tash.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 6:56 am

Rosela Gjylbegu - Tjetra

Ti nuk e di jo
te ndihesh tjetra
mekatare e perfolur te jesh
me nje perde dyshimi
mbuluar ti nga do, nga do

Se kupton ti te jesh tjetra
si nga djalli largohem pa fjale
e pa denjem e pa vlere
braktisesh pa faj

Nga veshtrimet e tyre ti stepesh
dhe nen hije jeten jeton
e me kot besimin te kthehet
e kerkon dhe kafshon
se kupton ti te jesh tjetra
si nga djalli largohen pa fjale
e pa denj, e pa vlere
braktisesh pa faj

Nenshtrohem, marrosem
e me djeg prap flaka jote

Verbohem, vetmohem
ma kthe ti prap
kthema jeten
jeten time

Ti nuk e di jo te ndihesh tjetra
mekatare e perfolur t jesh
me nje perde dyshimi
mbuluar ti nga do, nga do

Se kupton ti te jesh tjetra
si nga djalli largohem pa fjale
e pa denjem e pa vlere
braktisesh pa faj

Te jem e vetjma e ve
vetem un
te prehem si asnjehere
te ti

Nenshtrohem, marrosem
e me djeg prap flaka jote

Verbohem, vetmohem
ma kthe ti prap
kthema jeten
jeten time

Kthema jeten time…

Nenshtrohem, marrosem
e me djeg prap flaka jote

Verbohem, vetmohem
ma kthe ti prap
jeten time

Verbohem, vetmohem
ma kthe ti prap
kthema jeten
jeten time

Kthema jeten jeten time…
Kthema jeten jeten time…

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 6:57 am

West Side Family - Mbi gjithcka

Ne mund tu japesh shprese njerzve te harruar
qe ne miniere germojne per te mbijetuar
te ndjejn te besojne qe s’jane te tradhtuar
aty merr vlere cdo gje njeriu brenda nuk eshte shuar.

Dhe fjalet kur ti flasesh mendo se i degjoj
mos lidh me to urrejte qe jeten e shkarkojne
ne mundesh te lumturosh beko me dashuri
mos harro qe je njeri qe ke ndikim bi cdo njeri.

Kur ti e vlereson armiku veretet per sa vlen
atehere ke dal mbi veten, krenar vertet cka je
ne mundesh te sherbesh kur mbi krah ke shum pushtet
ke shpetuar veten tende bashke me mira vete.

Ne mundesh ti kthesh besimin shpirtit te dhunuar
ke hapur nje dritare drite per te percuar
ne mund te jesh i drejt kur mbi ty shkelojne
ateher je i mirseardhur njeri ne kete bote.

(2X)
Driten tende ndrico
bekimin nga shpirit dhuro
ku ka shkretetire cel nje jete
ne mundesh mbi veten te jesh.

Ne mundesh ta kthesh besimin ne zemeren e helmuar
ne mundesh ti sherosh plaget qe koha s’ka sheruar
te jesh krenar per veten kur s’ka besim njeri
te dish si do te shkoj do te jesh prap ti.

Si shkrin dot mashtuset zotet e genjeshtres
qe mblidhen si hiena dhe shqyejne te veretet
ateher ke fituar ke fituar shume
i ke dhene jete qe s’do te shuhet kurre.

(Rrefreni)
Imagjino fjalen e mire kur ti e do dhe e degjon
imagjino te ndjesh ne jete se ty dikush verete te do
imagjino sa shume te tjeret ty vertet te vleresojne
jeto me shpirt te paster e per endrrat ti shpreso…

Shpresen ti mos e humb jo…
Veten shiko
Gjej nje motiv me shume dhe…
Shpirtin beko
Jep ti gjithcka nga vetja…
Zemren dhuro
ne mundesh nga vetja jote me shume kerko…

Driten tende ndrico
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretetire cel nje jete
ne mundesh mbi veten te jesh.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 6:58 am

Vetes

Ditet vetem pa fjale
netet pa gjume ti fal

Me thoje zemer te kam

Per ty njesoj jam

Vetem nje fjale
te te them dhe te zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te mbaj

Vetem nje fjal
te te them dhe te zhdukem ngadale
do ishte me mire
te me thuash nje here me fal

Ditet vetem pa fjale
netet pa gjume ti fal

Me thoje zemer te kam

Per ty njesoj jam

Vetem nje fjale
te te them dhe te zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te mbaj

Vetem nje fjale
te te them dhe te zhdukem ngadal
do ishte me mire
te me thuash nje here me fal

Shiko sa prane
buzes tende jam
mos me ler te pres me gjate
puthme per te fundit nate

Vetem nje fjale
te te them dhe te zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te mbaj

Vetem nje fjal
te te them dhe te zhdukem ngadale
do te ishte me mire
te me thuash nje here me fal

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 6:58 am

Teksti: Luar - Vetem

Kalimtare e pa jete
ne nje rruge te shkret
fati yt s’ndryshon
sa keq.

Buze e ngohte,
trup i ftohte.
Nje engjell je,
ty te merr ngadale

Te lutem zgjohu,
erresires largohu.
Ktheu ti me lotet,
qe diku u thane.

Te lutem zgjohu,
se netet jane lodhur,
per ato dite qe ne heshtjen mbrapa lame.


Ti me naten shko,
tani fle i qete,
ndesa un nuk fle
Sa keq…

Te lutem zgjohu
Erresires largohu
Kthehu ti me lotet qe diku u thane.

Te lutem zgjohu,
se netet jane lodhur,
per ato ditet qe ne ne heshtje mbrapa lame.

Te lutem zgjohu
Erresires largohu
Kthehu ti me lotet qe diku u thane.

Te lutem zgjohu,
se netet jane lodhur,
per ato ditet qe ne ne heshtje mbrapa lame.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 6:59 am

Olta Boka - Zemren e lame peng

Ora si zemer troket
ora e cmendur rend
akrepa nuk ka
kohen vodhe ti
nga jeta ime.

Bora e zerit tend
mbi zemren time ra
Mbuloi
strehen e fundit
te dashurise.

Dhe ndalen akrepat atje

Refreni

Dite pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Me kot kerkuam
Ore e perkryer
Nje zemer jo kurre s’mund te jete.

Nate pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng.


Ora si zemer troket
ora e cmendur rend
akrepa nuk ka
kohen vodhe ti
nga jeta ime.

Bora e zerit tend
mbi zemren time ra
Mbuloi
strehen e fundit
te dashurise

Dhe ndalen akrepat atje

Refreni

Dite pas dite ne
Rrahje pas rrahje
Me kot kerkuam
Ore e perkryer
Nje zemer jo kurre s’mund te jete.

Nate pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng.

Rrahje pas rrahje
Ne te larguar
Por jo nuk mundem
Se zemren te dy e lame peng.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 6:59 am

Pirro Cako dhe Elsa Lila - Diferenca je ti

Ai ka filluar prape
te mungoje ne dhomen time
nje miqesi e re shtrengon, ne kraheror.

Por une s’kam ndermend te vuaj
te premtoj e shtrenjta ime
dhe pse e pranoj, perdite per ty mendoj.

Si guxove pa me njojtur
te me puthje ate nate
une kam patur frike gjithmone edhe nga shakate.

Ky veprim aq diabolik
si sheqer u fut ne gjak
dhe qelizat mi helmoi, pak nga pak.

Refreni

Dashurite e medha duke qeshur fillojne
si edhe vet komedite,
pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite.

A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
Kur e di diferenca per mua, je ti.


Une per ty jam thjesht momenti
nuk jam zot, jam njeri
perjetesine nuk e kaloj dot pa kufi.

Por nuk vuaj nga manite
me mjafton nje buzeqeshje
vecse te pergjoj cdo dite, cdo nate ne heshtje.

Nuk me vjen asnje mesazh
kam filluar te verbohem
qe kur s’ta degjoj me zerin, po trishtohem.

Nuk te lut askush te rrish
nuk te ngut njeri te shkosh
vec jepi vetes me shume kohe, te me kuptosh.

Refreni

Dashurite e medha duke qeshur fillojne
si edhe vet komedite,
pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite.

A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
Kur e di diferenca per mua, je ti.


Dashurite pak a shume jane te gjitha njesoj
diferenca je ti.
Parandjenja me thote mos te pres sa te vdes
t’a provoj kete ndjesi.

Vetem se kam shume frike
te shpetoj une i gjalle nga kjo dreq histori
kur e di, ti je gjaku qe rrjedh brenda ne trupin tim.

Refreni

Dashurite e medha duke qeshur fillojne
si edhe vet komedite,
pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite.

A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
Kur e di diferenca per mua, je ti.

Kur e di fare mire, diferenca je ti.
Je vetem ti, je vetem ti.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 7:00 am

Flori dhe Soni Malaj - Fluturimi 3470

Ladies and gentlemens,
the flight number 3470 arriving from London has just landed in Tirana Airport.

Sa radh per mall,
tani flasim afer
ti s’me ke
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Sa e merzitshme fundjava qe e lash,
sa e trishtuar
se ajo qe vjen pas,

3470 po vonon
dhe jeta ime
eshte ne avion.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shketetire,
as dashuria
s’te lidhi me zinxhire.

Sa radh per mall,
tani flasim afer ti s’me ke,
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kete aeroport urrej,
ti fluturim
nderkombetar e ke
dhembje e imja
aq le ne kete atdhe.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti

zemer ku je ti
mbi asflat shkretetire,
as dashuria
s’te lidhi me zinzhire.

Leshohen shkallet shpresa ime derrmuar,
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.

dhe nje shpirt i lodhur ende te pret,
vetem kemba jote e bukur nuk zbret.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tera
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shkretetire
as dashuria
s’te lidhi me zinxhir.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   4th December 2008, 7:00 am

Vesa Luma - Edhe per mua do te kete nje zemer

Tri dite kam ne dhomen time t’pres,
e dy dite prej se ke shku
vec nje dite kam mbet pa qajt
e te nesermen te kam kerku.

Nje jave behet pa dashuri t’rrejshme
nje dite shfaqesh e prap s’je ktu
nje ore mall eshte dhimbje e skajshme
sa nje mije vjet ty me t’besu.

Shtate ditet te javes flasin mire per ty
e gjashte te tjera vec per tradheti
pese nete te gjata sa peseqind
e kater t’tjera sa njemije.

Dhjete ore rruge i kam bo me t’pa
nente te tjera me t’perqafu
ku ta dija un e shkreta
qe ty s’kam me tu kujtu.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   24th January 2009, 9:06 pm

BIE DEBORE

Vetëm për ty jetoj
Të shoh një çast dhe mendoj
Nuk dua te me shohin
te flasin keq për mua
te thonë se un te adhuroj
Jeta jote esht e imja
Po për ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni

Bie debore. bie debore
Ne jetën time
Bie debore

Një tjetër ke ne krah
Ti je gezimi saj
Të gjith me te te shohin
Të gjith flasin për mua
Jeta jote esht e imja
Po për ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

Refreni (2 here)

Një tjetër ke ne krah
Ti je gezimi saj
Të gjith me te te shohin
Të gjith flasin për mua
E dinë qe un te adhuroj
Jeta jote esht e imja
Po për ty un jam e huaj
dhe pse me shpirt te dashuroj

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   24th January 2009, 9:11 pm

lavdi ushtari im


Ku e kam Nene Ushtarin time
Qe qfafoj ne ata agim
Pushk e ti preku barkin time
Nbark u rrit nje jetim

Ku e kam moj nano ku
Xhenazen dua tja puth
Plumbin nball me ja urue
Kengen tone me ja kendu

Merrem zot oo veq nje here
Tja prek doren si nga her
E me kthe mu prap te Jetimi
Ti tregoj per Baben trim

Oh moj Nane sa i gjan djali
Eh Ai nuk e shef dot nga varri
Gjaku i ti u behte flamur
Se Kosova se harron kurr

Mallkoj veten qe sjam shku
Bashk me te une me luftu
Shpirt ka dhen e se kam pa
Athu vorrin ku e ka

Merrem zot oo veq nje here
tja prek doren si nga here
E me kthe prap mua te Jetimi
Ti tregoj per baben trim

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda ort interiste rrepiste ....kenga stines dhe samantes kam filluar te ndjej   17th March 2011, 6:59 pm


Jam me ty kohen tersi e lej
Shko ne shpi kohen pas e kthej
Nuk e di pse kaq shum te pelqej
por e di mire kam Filluar te Ndjej
(Start in the movie)

REF: Samanta & Stine

Nese te them s'te dua te genjej
Nese nuk ta them dije se te pelqej
Nga Deshira madhe
jo nuk flejjj (jo nuk flejjj)
mezi pres te puth mezi prane te ndjej (wouwo)

Stine:
Un lutem per ty
Un lutem per ndjenjat e tua (ha ha)
Para se te Flej Gjum
Ti Lutesh per mua
e pse nuk ma thuaa
Ti ma Tregon kur takohemi
ne gjum
Dikur un shprehja deshirat
nga me te Mirat
Se je ti ajo meritoj un
Ti je e Veshtira
Ti je EmbelsiRA
Me pak fjal ajo qe pelqej un
Se Pa Muzik nuk kaloj 1 dit
Me mir preferoj ta kem telefonin fik
Me mire te te kem pran
ulur ne 1 divan
frymezimi vjen vetvetiu me kupton qart..
sa filma pame asnje nuk eshte tamam
ky i joni eshte album se ti po me faaal....
ne dy kenge te lira te perfshira nga gjithcka qe bej
nga gjithcka qe ka te bej me muuu....

Samanta:

Nese te them s'te dua te genjej
Nese nuk ta them dije se te pelqej(nese nuk ma thuuuaaajjjj )
Nga Deshira e madhe
jo nuk flejjj (une jo nuk flejjj , jo nuk fleeejjjj)
mezi pres te puth mezi prane te ndjej (wouwo)

Stine:
me pelqen ta bej videon si all star in the movie
me pelqen te dalim me makin qytetit t'luzit
me pelqen mos t'na kapin kur t'ia heqim trurin new-zit
me pelqen te ecim ne kom ti hypim edhe busit
edhe pse se bej kurr dije se kam kultur
kam poste ne mur pikturuar neper pelhure
edhe sikur dita jon e fundit te jet kjo
edhe pse nesti nuk ta tha dije se nesti ty do (wow)
me lejo te jem un djali i endrrave te tua
i deshirave me te bukura qe ti do ndash me mua
kaluam , kaloi do kaloi deri ne fund mjafton te kem besim
mjafton te kesh besim tek un sefundmi
ky eshte fillimi e jo fundi mere situaten letshem qe lete te te zeri gjumi
nga c'mendoj thash me par ky eshte minimumi
para se te iki njeher te mbaj eren e parfumit zemer wowo

Samanta:

Nese te them s'te dua te genjej
Nese nuk ta them dije se te pelqej
Nga Deshira e madhe
jo nuk flejjj
mezi pres te puth mezi prane te ndjej
Se them se dua te genjej(eeej)
Nese nuk ta them dije se te pelqej(owo)
Nga Deshira e madhe
jo nuk flejjj (jo nuk flejjj)
mezi pres te puth mezi prane te ndjej (wouwo)
web:www.teksteshqip.com
e bukur aaaa nga elda baci fush kruj opala
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda ort interiste rrepiste ....kenga egreta kocit    17th March 2011, 7:02 pm


PJESA E PARE:

Me thane se je tretur o nene ti,
larg malli te vrete, aaa...
mbyll syte dhe te porta e vjeter
nata kur vjen e vetme me pret
sa larg me ka cuar ky fat nene,
sa vite pa ty, aaa...
ne shpirt me ka mbetur kujtimi
kur te shoh , ne nje fotografi

REFRENI:{X2}

ASNJEHER NUK TE THASH ME FAL,
me fal nen, me fal ti

ME KUJTOHEN SYT PLOT ME MALL,
por nje dit nen do te vi

ZEMREN TIME DUA TA JAP,
se ate ma dhe ti, nen falem per ty,oooo...

PJESA E DYTE:

Do vi sapo te bie nata,
si yll do ndricoj, aaa...
ti prek ato floket e bardha
nga pritja tu zbardhen debore, aa,
sa larg me ka cuar ky fat nen,
sa vite pa ty, aaa...
ne shpirt me ka mbetur kujtimi
kur te shoh , ne nje fotografi

REFRENI:{X4}

ASNJEHER NUK TE THASH ME FAL,
me fal nen, me fal ti

ME KUJTOHEN SYT PLOT ME MALL,
por nje dit nen do te vi

ZEMREN TIME DUA TA JAP,
se ate ma dhe ti, nen falem per ty.ylll fare pres te me marresh ahhahaahhahhaha elda jam prap nga fush kruja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda ort interiste rrepiste ....kenga e tunes pse jo yll fare kjo kenge    17th March 2011, 7:08 pm


E di , E di

Pse jo , pse jo , pse jo,
pse jo , pse jo , pse jo.

Verss 1:
Don me dit
sa her e boj n'dit
sa Cd-ja shes n'vit,
a kam formul qe boj Hit
T'intereson gjithqka qe m'rrethon
don me dit Tuna ku del e ça bon.
Hi n'kabin e lypi ni Beat
e nese e ndjej sot
nuk e Lo per neser
per veten shum fjal kom Ni
e nuk o tu ma ni
Qyshdo qe un vi ka mu fol e di .

Reff:
Pse jo .. Hit une prap me bo
Pse jo .. Veten ti tash kallxo
Pse jo .. Eja me mu
di met kallxu qysh di met smu

Pse jo ..Hit une prap me bo
Pse jo .. Veten ti tash kallxo
Pse jo .. Kejt ça menon ti
kejt qa e bon ti
un e kom moti !

Verss 2 :
S'je tu mujt me prit
je tu dek me dit
po shpreson qe per mu
ska me pas ma muzik
ti gabon qe po menon
Tuna nuk deshton
ti veq po endrron

Tuna sdin
Tuna sdon
Tuna bon a nuk bon
kush punon Tuna rrin
kush osht jasht Tuna In

per veten shum fjal kom ni
e nuk o tu ma ni
qyshdo qe un vi ka mu fol e di

Reff:
Pse jo .. Hit une prap me bo
Pse jo .. Veten ti tash kallxo
Pse jo .. Eja me mu
di met kallxu qysh di met smu

Pse jo ..Hit une prap me bo
Pse jo .. Veten ti tash kallxo
Pse jo .. Kejt ça menon ti
kejt qa e bon ti
un e kom moti !


Brigde:
E din ku me gjen
ski pse mendohesh
ndjekem nese me ndjen
nuk do t'deshprohesh
kur vjen me mu
gjithqka funksionon Ou
ndjekem deri ne fund

Reff:
Pse jo .. Hit une prap me bo
Pse jo .. Veten ti tash kallxo
Pse jo .. Eja me mu
di met kallxu qysh di met smu

Pse jo ..Hit une prap me bo
Pse jo .. Veten ti tash kallxo
Pse jo .. Kejt ça menon ti
kejt qa e bon ti
un e kom moti !
PSE JO ?!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elda otr
VizitorMesazhTitulli: elda ort interiste rrepiste ....   18th March 2011, 5:03 pm


Lshoja pak zonin, My Man .. Yeeah .!
Dafinest, Kresh, Gramofon, Dafinest, Kresha !

Dafinest, Dafinest !

Dafina:
Si macë e zezë që rrugën ta prej jam unë
(Nëse je i keq me mua)
Si armë që shkrepë plumb e nuk bën zhurmë jam unë
(Nëse je i keq me mua)
E frikshme.. kur lëndohem,
Si gjarpër.. kur tradhtohem,
por e ëmbëL, nëse je i mirë per mua .

Reff: 2x
Delicious jam e delicious e kam aromën
jam atraktive, Super Women !
Jam femër Hit, Hot.. Sweet .
Ma e mirë seCiLen Ditë .

Mc Kresha:
Deri sa t`des kom me t`pasë
delikates edhe ka t`ecsh m`jep epsh
Ti su m`shti me shkru Rap, ti um shti me shkru Ep
Yes Plot Eros po ec shumë Fresh
Si quhesh Llokum mu m`thojn krejt Kresh
Fjalt smi kuptojn po dikur i marrin vesh
Qe jom Simply The Best ! ( Simply The Best ! )
Nese don me m`bo test
Mledhi krejt tjert shumzoj, pjestoj barabart n`fund une mes !
I bukur ish kon ky rresht t`ishim kon n`Bukuresht
You're Blessed nese un t`pres
Le t`merremi vesh ska lidhje n`Taxi a n`Mercedes
Edhe Buddha Kishum Pec t'ishim kon n'Budapest
Po nisum n`mengjes une skom pasaport
shtinem ilegal n`thes edhe hesht
Besom pergjegjsin e maj vet ..
edhe nese m`kapin dajt ti mos kajë veq Kesh !
Funny si me kon n`Cirkus Delicious
po m`pushton kur po m`shikon shum Spicious
Fuck Issues nese veq nihere t`idhnoj
at`herë meniherë prishu .

Reff: 2x
Delicious jam e'(delicious) e kam aromën
jam atraktive, Super Women !
Jam femër Hit, Hot.. Sweet .
Ma e mirë seCiLen Ditë .yll fare kjo kenga pres te me marresh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste kengesh shqiptare   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tekste kengesh shqiptare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Art dhe kultur :: Muzika-
Kërce tek: